Product Details:
| Number Of Burners | 1 |
| Stove Type | Coil |
| Total Power | 3000 W |
| Body Material | Stainless Steel |
| Control Type | Touch Control |
| Usage | Home, Hostel, Restaurant, Catering |
| Surface Material | Stainless Steel |
| Installation | Table Top |
| Body Color | Silver |
Product Details:
| Number Of Burners | 1 |
| Stove Type | Coil |
| Total Power | 3000 W |
| Body Material | Stainless Steel |
| Control Type | Rotary Knob |
| Usage | Hostel, Restaurant, Home, Catering |
Product Details:
| Plate Diameter | 210 mm |
| Power | 750 W |
| Plate Material | Stainless Steel |
| Body Material | Stainless Steel |
| Roti Type | Puri, Paratha, Chapati, Khakhra |
| Usage | Home, Restaurant, Catering, Hostel |