Product Details:
| Types | Strip Heater |
| Material | Copper |
| Shape | U |
| Condition | New |
| Voltage | 24 V |
| Brand | Ghanshyam Heat Electromake Industries |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 6 Piece |
| Diameter | 9.5 mm |
| Types | Strip Heater |
| Length | 250 mm |
| Heater Density | High Density |
| Voltage | 230v |
| Wattage | 500 W |
| Sheath Material | Stainless Steel |
| Power | 200w |
| Size | 6mm to 25mm od |
| Heater Material | SS 304 |
| Lead Wire Length | 250 mm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 6 Inch |
| Length | 150mm |
| Heater Density | High Density |
| Diameter | d 15.8 x 400 |
| Wattage | 250W |
| Sheath Material | Stainless Steel |
| Voltage | 230v x |
| Size | d12 x 200 |
| Power | 12 v x48w |
| Heater Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | screen changar |
| Lead Wire Length | 250 mm |
| Weight | 200 |
| Connection Type | Straight Leads |
| Temperature | 500 |
| Shape | ltyp |
| Corrosion Resistance | Yes |