Product Details:
| Minimum Order Quantity | 6 Piece |
| Inner Diameter | 25 mm |
| Voltage | 110V |
| Power Rating | 50 W |
| Operating Voltage | 110 V |
| Heater Type | Mica Ring Heater |
| Sheath Material | Stainless Steel |
| Max Operating Temperature | 200°C |
| Size | d110 x |
| Heater Material | m.s |
| Power | 24v |
| Brand | ghi |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 6 Piece |
| Inner Diameter | 75 mm |
| Voltage | 110V |
| Types | Strip Heater |
| Power Rating | 200 W |
| Operating Voltage | 230 V |
| Heater Material | Ss |
| Power | 230 |
| Brand | Ghanshyam |