Product Details:
| Heating Source | Quartz IR |
| Oven Type | Cabinet Ovens |
| Max Temperature | 250°C |
| Power Source | 230V |
| Brand | GHI |
| Usage/Application | OVEN |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220V |
We are the leading and prominent Manufacturer, Supplier and Trader of IR Heating Oven.