Product Details:
| Minimum Order Quantity | 6 Number |
| Heater Type | Cartridge Coil |
| Material | Stainless Steel |
| Sheath Material | SS304 |
| Power Rating | 250 W |
| Voltage | 230-440 |
| Supply Voltage | 110 V |
| Product Type | bickiet paking machine |
| Power(Watts) | Maxium, 24v |
| Phase | 1 |
| Frequency | 230 |
| Brand | ghei |
| Thermocouple | Without TC |
| Temperature | 350 |
| Shape | ring |
| Size | 75mm x 12mm |
| Heater Material | SS |
| Application | Heaters |
| Type | ring typHeater |
| Heating Element | Magnesium Alloy |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 6 Piece |
| Diameter | 16mm |
| Length | 200mm |
| Heater Density | High Density |
| Wattage | 500W |
| Heating Element Type | s/s |
| Voltage | 230 |
| Size | D10mmx 200mm |
| Power | 500w |
| Heater Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | plastic machin sincancar |
| Lead Wire Length | 250 mm |
| Application | Dies & Molds, Liquid Heating, Plastic Process, Packaging, Medical Devices, Hot Stamping |